Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Kobieca linia
Index
Psychologia
Astrologia
Zdrowy styl życia i odżywiania
Kuchnia
Felieton
O nas
Napisz
Archiwum
Poprzednie artykuły:
Wpływ nowiu, pełni i zaćmień na funkcjonowanie człowieka
Horoskop na styczeń 2000 roku
Seksualność kobiet według astrologii
więcej...
Cykle planet i ich wpływ na życie ludzkie

Czy ruch planet ma związek z ważnymi etapami w życiu człowieka?

     Wszelka aktywność w przyrodzie odbywa się cyklicznie. Życie ludzkie podlega również wielu rytmom i cyklom. Duży wpływ mają tu cykle planet. Polegają na tym, że planety wykonują obieg wokół Słońca i powracają do swojego pierwotnego położenia w horoskopie urodzeniowym. Każda z planet porusza się z inną szybkością, dlatego ich cykle mają różną długość. Cykl Księżyca trwa 1 miesiąc, Słońca i Wenus - 1 rok, Marsa - 2 lata, Jowisza 12 lat, Saturna 29 lat. Cykle Urana, Neptuna i Plutona trwają dłużej i nie wystarcza przeciętnego życia ludzkiego na ich zamknięcie. Oddziałują one bardziej na całe pokolenie niż na pojedynczego człowieka.


Jakie cykle oddziaływują na nas najbardziej?

     Najważniejszym ze wszystkich cykli planetarnych jest cykl Saturna i Jowisza. Ich wspólne oddziaływanie prowadzi do równowagi każdego z nas. Saturn wyzwala w nas odpowiedzialność i nadaje naszemu życiu pewną formę. Wprawdzie często nas ogranicza, ale pozwala też na uzyskanie stabilizacji i konkretyzowanie swoich planów. Jowisz z kolei daje nagrodę. Dzięki jego wpływom dążymy do rozwoju i ekspansji. Planeta ta często przynosi szczęście i poprawę losu. To w jakiej sferze życia tak się dzieje, zależy od miejsca w horoskopie, w którym aktualnie Jowisz przebywa. To samo dotyczy innych planet. Ważne etapy w życiu człowieka zależą właśnie od tego, w jakiej pozycji znajduje się Jowisz i Saturn, czy są w połowie swojej drogi, czy przebyły całą. A jeśli zamknęły swój cykl, w tym momencie zauważa się istotną zmianę w życiu człowieka.


Jakie etapy w życiu wywołują cykle Saturna?

     Około 30-go roku życia człowieka zamyka się I-szy cykl Saturna. Związany był on głównie z rozwojem biologicznym. Teraz, wchodząc w II-gi cykl, duże znaczenie ma dla każdego z nas wypełnienie odpowiedniej roli w społeczeństwie. To czy uda się szybko to zrobić, zależy od tego, jakie podstawy otrzymaliśmy w cyklu poprzednim i jak je rozwijaliśmy. Na ogół większości z nas udaje się uzyskać stabilizację zawodową, wejść w pewną rolę życiową. Cykl II-gi jest okresem najbardziej twórczym i obfitującym w zmiany naszej rzeczywistości zewnętrznej. Zakończenie tego cyklu i początek III-ego występuje w wieku około 60 lat. Dla wielu osób jest to moment trudny. Wprawdzie zmniejszyły się siły witalne człowieka, ale poprzez doświadczenie osiągnął on mądrość. Jeśli dotrwa do 83-go roku życia, to poczuje się lepiej, bowiem planety będą teraz pomagać. Sprawcą pomyślności będzie początek VIII-go cyklu Jowisza.


Co dają nam cykle Jowisza?

     I-szy cykl Jowisza zamyka się w wieku 12 lat. W tym momencie pojawiają się napięcia. Młody człowiek potrzebuje nowych doświadczeń i dąży do ich realizacji. W wieku 24 lat kończy się II-gi cykl. Teraz człowiek już sam decyduje o sobie. Może nawet osiągnąć pozycję społeczną. Wiek 35 lat daje dużą szansę każdemu z nas. Wchodzimy w nim w IV-ty cykl Jowisza, w związku z czym możemy teraz z dużą siłą realizować swoje plany życiowe. Jeśli nie zrobimy tego do 42-go roku życia, to pojawi się kryzys. Przypływ zapału i energii wystąpi około 60-go roku życia, gdy rozpocznie się VI-ty cykl Jowisza. Jeśli kogoś nie opuszczają w tym wieku siły witalne, to ma on jeszcze szansę urzeczywistnić swoje niektóre marzenia.


Czy wszyscy ludzie żyją zgodnie z cyklami planet?

     Niestety, wielu ludzi żyje jakby na przekór rytmom planet, nie dostraja się do nich. W przypadku Saturna - nie wykorzystują poszczególnych etapów prawidłowo i potem ponoszą skutki w postaci zagubienia w świecie. Taki człowiek nie może znaleźć swojego miejsca w świecie, nie wie czym powinien się zajmować. Jeśli chodzi o Jowisza to sprawa wygląda podobnie. Niektórzy ludzie nie wykorzystują swoich możliwości. Wiodą życie szare, mało satysfakcjonujące, nie wnoszą żadnego wkładu osobistego do społeczeństwa. Nie wykorzystują szans na nagrodę i społeczne uznanie, jakie daje im Jowisz.


Kiedy odczuwamy działanie Urana?

     Nie wszyscy ludzie doświadczają pełnego cyklu Urana ze względu na jego długość. Działanie Urana odczuwamy najbardziej w wieku 21 lat. Skłonni jesteśmy wtedy do podejmowania zaskakujących decyzji i działań. Następny znaczący moment to wiek 41-42 lat. Wówczas jesteśmy gotowi poczynić odważne kroki w swoim życiu. Niektórzy wyjeżdżają, odchodzą z domu i zakładają nowe rodziny. Robią to, na co nie mogli sobie pozwolić do tej pory.


Jakie są wpływy Neptuna i Plutona?

     Działanie Neptuna może być przyczyną inspiracji artystycznej. Zdarza się, że wzmaga ucieczkę od rzeczywistości w świat fantazji; skłania do fanatyzmu religijnego, a nawet do alkoholu i narkotyków. Jednak wpływy Neptuna się delikatne i przelotne. Zależą od świadomości każdego z nas.
     Działanie Plutona odczuwalne jest właściwie dopiero w wieku 60-61 lat, kiedy to występuje największy życiowy przełom. W ogóle to przejawu tej planety doświadczają bardziej całe pokolenia niż pojedyncza osoba.


Najważniejsze lata w życiu człowieka podporządkowane cyklom planet

     Okresem najbardziej obfitym w pozytywne wpływy cykli planet jest 29-ty i 59-ty rok życia. Wtedy mamy najwięcej możliwości, aby realizować swoje zamierzenia. Okresy najtrudniejsze to 15-ty, 42-43-ci oraz 68-my rok życia. Moment krytyczny występuje w wieku 42-43-ch lat. Nie oznacza to, ze w tych momentach nic nam się nie może udać. Jednak w tym czasie, aby coś ważnego osiągnąć, musimy włożyć o wiele więcej wysiłku i pokonać sporo trudności. Warto więc wykorzystywać pozytywne energie planet w odpowiednim czasie. To spowoduje, że mniej odczujemy okresy, kiedy przejawy planet nie będą już dla nas tak łaskawe. Mimo ogólnych przejawów trzeba wziąć również pod uwagę swoją indywidualną sytuację. Każdy z nas urodził się przecież pod inną gwiazdą.


eliza.ksiazczak@linia.pl KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl
Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe s.c. & Eliza Książczak
Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved