Link - www.linia.pl Link - Banner - ReklamaLogo serwisu Kobieca linia
Index
Psychologia
Astrologia
Zdrowy styl życia i odżywiania
Kuchnia
Felieton
O nas
Napisz
Archiwum
Poprzednie artykuły:
Horoskop na styczeń 2000 roku
Seksualność kobiet według astrologii
Zawód, predyspozycje i znaki zodiaku
więcej...
Wpływ nowiu, pełni i zaćmień na funkcjonowanie człowieka

W jaki sposób nów i pełnia Księżyca wpływają na Ziemię?

     Ostatnio coraz więcej przeprowadza się badań nad wpływem nowiu i pełni Księżyca na planetę, na której żyjemy i nasze zachowania. Podczas występowania tych zjawisk przyciąganie Ziemi i Księżyca jest największe. Powodem tego stanu jest unoszenie się wody i ziemi. Lądy rozszerzają się i kurczą, a poziom wody w morzach, oceanach i rzekach zwiększa się i zmniejsza. Ryby gromadzą się w ławice, co zwiększa połowy rybaków.


Jak oddziałują nów i pełnia na organizm ludzki?

      Podczas nowiu i pełni zmienia się poziom płynów w organizmie. Wytwarza się więcej serotoniny, która przyspiesza rytm serca i powoduje wzrost ciśnienia krwi. Ulega zmianie równowaga chemiczna w ciele. W atmosferze powstaje większa ilość dodatnich jonów, co staje się przyczyną wielu zmian w naszym zachowaniu, a nawet zaburzeń w funkcjonowaniu.


Jak zachowują się ludzie podczas nowiu i pełni?

     W tym czasie wzrasta napięcie elektryczne w ciele. Stajemy się bardziej nerwowi, szybciej ulegamy stresom. Śpiąc przeżywamy intensywniejsze marzenia senne. Zwiększa się też nasza aktywność seksualna. U wielu osób wzrasta płodność. Rodzi się więcej dzieci, szczególnie podczas pełni. Niebezpieczne stają się wszelkie krwawienia, gdyż grożą krwotokami. Powinniśmy więc unikać w tym okresie operacji. Jeśli ktoś choruje na astmę lub epilepsję, to narażony jest teraz na ataki. U osób z zaburzeniami psychicznymi występuje zaostrzenie się dolegliwości. Ogólnie rośnie poziom agresji, co ma wyraz w ilości przestępstw popełnionych podczas nowiu, a szczególnie w pełni.


Jak można pozytywnie wykorzystać okres nowiu?

     Podczas nowiu Księżyc odbija najmniej światła w ciągu całego swojego cyklu. Ale w połączeniu ze Słońcem stanowi ogromną siłę, z jaką wpływa na Ziemię i ludzi. Powinniśmy w tym czasie skupić swoją uwagę nie na sobie, a na świecie zewnętrznym. Możemy teraz inicjować wszelkie nowe przedsięwzięcia. Jeżeli nów występuje blisko daty naszych narodzin, wówczas mamy możliwość dokonania istotnych zmian życiowych, które mogą mieć związek z tożsamością. Wszelkie sprawy z ważnymi mężczyznami, na przykład ojcem, mają wtedy szansę na pozytywne rozwiązanie. Jeśli ktoś posiada horoskop urodzeniowy, to obserwując, gdzie przypada aktualnie nów, może zacząć realizować przedsięwzięcia w różnych dziedzinach, zależnie od miejsca, w którym on się aktualnie znajduje.


Jak wykorzystać najlepiej dla siebie okres pełni?

     Podczas pełni ilość światła odbijanego przez Księżyc jest największa w całym cyklu. Podobnie jest z siłą grawitacji z jaką Słońce i Księżyc działają na Ziemię. Podczas pełni mamy zdolność przekraczania własnych ograniczeń. Zwiększa się nasza intuicja, doznajemy inspiracji twórczej. Teraz możemy podejmować różne decyzje, aby później w czasie nowiu zacząć je realizować. Gdy pełnia przypada na datę naszych urodzin, mamy szansę dokonać ważnych zmian życiowych. Możemy wówczas przewartościować swoje życie, uporządkować relacje z innymi. W tym czasie jesteśmy bardzo napięci zarówno emocjonalnie, jak fizycznie. Dlatego warto teraz zwrócić większą uwagę na swoje zdrowie, porobić zaległe badania, ale unikać zabiegów.


Na czym polegają zaćmienia Słońca i Księżyca?

     Zaćmienia zdarzają się podczas nowi i pełni. Prawie co roku przechodzimy przez dwie pary zaćmień Słońca i Księżyca. Każda z nich składa się z zaćmienia Słońca, występującego podczas nowiu i z zaćmienia Księżyca w 14 dni później podczas pełni. Podczas zaćmienia światło odbijane przez Słońce lub Księżyc na Ziemię zostaje zasłonięte. Zaćmienie wpływa na nas już kilka tygodni przed jego występowaniem. Co do długości utrzymywania się, to zdania są podzielone. Ogólnie przyjmuje się, że wpływ zaćmienia wyczuwalny jest do następnego nowiu lub pełni, a zdarza się, że aż do następnego zaćmienia. Zależy to również od wrażliwości każdego człowieka.


Co robić, z czego nie robić w czasie zaćmienia?

     Zaćmieniom często towarzyszą nieoczekiwane zdarzenia. Zmuszeni jesteśmy wtedy do radzenia sobie z takimi sytuacjami. Możemy zrobić w swoim życiu generalne porządki. Sprawy, które wymagają zamknięcia, należy zakończyć. Łatwo teraz będzie uwolnić się od osób, z którymi już wcześniej mieliśmy zamiar zerwać kontakty. W czasie zaćmień Słońca nie jesteśmy w stanie zdobyć się na obiektywizm, dlatego nie powinniśmy podejmować żadnych ważnych decyzji. W tym czasie zmienia się też nasza witalność, może wzrosnąć lub osłabnąć. Zależy od tego, jaki tryb życia wcześniej prowadziliśmy. Dobrze jest podczas zaćmienia zwolnić tempo życia, aby nabrać dystansu do natłoku zdarzeń i nie dać się wpędzić w chaotyczne działania.


Jak należy przygotować się do zaćmienia Słońca i Księżyca?

     Na tydzień przed wystąpieniem zaćmienia Słońca dobrze jest stosować głodówkę lub odżywiać się owocami cytrusowymi, które rosły w słońcu. Zasilimy się w ten sposób w słoneczną energię, której później może nam brakować. Natomiast przy zaćmieniu Księżyca powinniśmy jeść warzywa korzeniowe i inne, które rosły pod ziemią. Zasilimy się w ten sposób w energię lunarną. Przed zaćmieniem Księżyca koniecznie trzeba znaleźć czas na relaks. Unikać natomiast powinniśmy głębokiej medytacji w tym czasie.


eliza.ksiazczak@linia.pl KOMUNIKATY
Zapraszamy do odwiedzenia pozostałych serwisów w portalu linia.pl
Twoja linia.pl
 
Serwisy linia

Kliknij tu,

aby przejść do innych serwisówPolecamy katalogi: Wibe, Profit, Prosty, Pogodny, Powietrzny, DobreMiejsce
Polecamy serwisy: Linia, Foto, Kobiety, MedycynaPowrót na górę   © 2001 Usługi Komputerowe s.c. & Eliza Książczak
Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved